טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

ארצות הברית: יצרנית מוצרי חלב גדולה שנייה פושטת רגל תוך חודשיים

צוות טבעוניוז 7.1.2020

ארצות הברית: יצרנית מוצרי חלב גדולה שנייה פושטת רגל תוך חודשיים
אילוסטרציה. צילום: קירות שקופים

חברת Borden Dairy, יצרנית מוצרי חלב מהגדולות והוותיקות בארצות הברית, הודיעה אתמול (יום שני) כי היא פושטת רגל - חודשיים בלבד לאחר פשיטת הרגל של ענקית מוצרי החלב Dean Foods.

ירידה בצריכת מוצרי חלב ועלייה במחיר החלב הגולמי הכניסו את התעשייה כולה לחובות. Borden טוענת, כי היא כבר איננה מסוגלת לעמוד בחובותיה ובהתחייבויותיה. החברה מעסיקה 3,300 עובדים, 22% מהם חתומים על הסכם קיבוצי.

על פי החברה, מאז שנת 2015 הייתה ירידה של 6% בצריכת מוצרי החלב בארצות הברית. 2,700 רפתות חלב משפחתיות נסגרו בשנה האחרונה ו-94,000 מאז שנת 1992. המגמות הובילו לירידה במחירי מוצרי החלב, לעלייה במחירי החלב הגולמי ולירידה ברווחיות.

Borden מדווחת כי היא תמשיך לפעול בזמן תהליך פשיטת הרגל, אך איננה יודעת עדיין מה תהיינה תכניותיה לאחר מכן. עוד נמסר מטעמה, כי היא תנצל את פשיטת הרגל על מנת למצב את עצמה להצלחה לטווח הרחוק.

החברה הוקמה במאה ה-19, לאחר שהמייסד שלה, גייל בורדן, פיתח שיטה מסחרית מצליחה ראשונה של עיבוי חלב בשנת 1856. יחד עם שותף הוא הקים מפעל במדינת ניו יורק בשנת 1861. המפעל שגשג בעיקר בזכות אספקת חלב לצבא האמריקאי. לאחר מכן החברה רכשה חברות מוצרי חלב נוספות, וב-1930 היא הפכה לספקית החלב הגדולה בארצות הברית. החברה המשיכה להתפתח עד שבתחילת שנות ה-1990 היא התחילה לדעוך, ובשנת 1995 היא נרכשה על ידי חברה פרטית בשם Kohlberg Kravis Roberts & Co.

לכתבה המלאה:
Borden Dairy becomes second major milk producer to file for bankruptcy in recent months

בשנים האחרונות הולכות ומצטברות תחזיותיהם של תעשיינים, כלכלנים ומומחים נוספים, המנבאות את סופה של תעשיית בעלי החיים - בהתבסס על השינויים בשוק, התפתחויות טכנולוגיות, מגבלות רגולטוריות וקשיים אקולוגיים. כבר היום ניתן לראות כי זו המגמה המסתמנת.

לקריאה נוספת:
תעשיות הבקר והחלב יקרסו עד שנת 2030 - מחקר חדש
מומחים: תעשיית מוצרי החלב תיעלם תוך חמש עד עשר שנים
אין עתיד במוצרים מן החי. התעשייה יודעת את זה
מוצרי חלב - תחילת הסוף?
צריכת הבשר באירופה ירדה ב-20% תוך שלושה חודשים
בריטניה 2019: ירידה של 185 מיליון לישט במכירות בשר בקר ובשר חזירטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS