טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

מצעד האקלים 2019

‏‏מגמה ירוקה 25.3.2019

מצעד האקלים 2019

ביום שישי ה- 29.3 יתקיים מצעד האקלים 2019, האירוע הסביבתי הגדול ביותר בישראל המתקיים אחת לשנה. נתכנס בשעה 9:30 בבוקר בגן מאיר בתל אביב, וב-11:15 נצעד יחד לקריית הממשלה כדי להשמיע קול ברור מול כל ממשלה שתקום!

שינוי האקלים קורה. זו עובדה. יש על כך קונצנזוס בקהילה המדעית. אנחנו בעיצומו של משבר אקלים והוא מסכן את כולנו. כולנו. ללא יוצא מן הכלל.

המזרח התיכון, המקום שבו אנחנו חיות וחיים, הוא אחד האזורים הראשונים לסבול מנזקי משבר האקלים ובצורה החמורה ביותר. כבר היום אנו חשות את ההשלכות באזורנו - הטמפרטורות בקיץ טיפסו לשיאים חדשים, מקורות מים חשובים במדינות האזור נמצאים בתהליך של התייבשות, אצלנו זוהי שנת הבצורת הששית ברצף (אבל מי סופר?).

ההערכות המדעיות מזהירות שאם לא תהיה גמילה מדלקים מזהמים והפסקת פליטות גזי החממה באופן מוחלט, המזרח התיכון יהפוך לאזור קשה - עד בלתי אפשרי - למחייה. משבר מים קשה יפקוד את כל מי ומה שחי, גלי חום יהפכו לחלק בלתי נפרד בחיים שלנו - התחזיות צופות שב-200 ימים בשנה הטמפרטורה הנמדדת תעמוד על 50 מעלות. דמיינו כביש שנמס מהחום, פגיעה קשה בחקלאות ובביטחון התזונתי שלנו, מיליוני פליטים מהמדינות השכנות שמגיעים לגבולות שלנו בגלל מצוקה קשה של מים ומזון.

אנחנו נמצאות בנקודת זמן קריטית בהיסטוריה האנושית, שמחייבת אותנו להתעורר ולפעול. אנחנו חייבות להיפטר מהדלקים המזהמים ולקדם מעבר מהיר וצודק לאנרגיות מתחדשות.

זה אפשרי. זה לא חלום רחוק. ואנחנו לא לבד.

תנועת האקלים העולמית היא אחת מהתנועות המוסריות הגדולות בהיסטוריה, מיליוני אזרחים ואזרחיות ברחבי העולם יוצאים יום יום לרחובות עירם בקריאה ברורה לממשלות העולם - עד עכשיו דיברתם, עכשיו תפעלו. כוחם של האזרחים והאזרחיות הוא מעל כל אדישות, שאננות ופחדנות של מקבלי ההחלטות. זה או אנחנו או כלום.

הצטרפו אלינו וביחד נעצור את משבר האקלים.


דף המצעד באתר מגמה ירוקה:
מצעד האקלים 2019

לקריאה נוספת:
מצעד האקלים 2018
אוקספורד: טבעונות היא הדרך היחידה להציל את כדור הארץ
תעשיות בעלי החיים עוקפות את תעשיית הנפט כמזהמים הגדולים בעולם - מחקר חדש
15,000 מדענים קוראים לאזרחי העולם לעבור לטבעונות
תעשיית הבשר היא הגורם העיקרי לשיאים חדשים של כריתת יערות
גרינפיס: להקטין את צריכת הבשר והחלב ולהציל את העולם
אוכלי בשר מייצרים פי שתיים פחמן דו חמצני מטבעונים
יותר מזהם מתחבורה: מזהמים עולם עבור סטייק
בני האדם משמידים את כדור הארץ, נותר דור אחד בלבד על מנת להציל אותו

כתבות נוספות במדור איכות הסביבה.טבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS