טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

ויסקונסין: שתי רפתות נסגרות בכל יום

צוות טבעוניוז 27.1.2020

ויסקונסין: שתי רפתות נסגרות בכל יום
פרות בחליבה במדינת ויסקונסין. צילום: Daniel Acker/Bloomberg

העיתון 'שיקגו טריביון' מדווח אודות אחת ההשלכות של הירידה בצריכת מוצרי החלב בארצות הברית, והיא 'משבר רפתות' במדינת ויסקונסין.

ויסקונסין ידועה כיצרנית הגבינות הגדולה בארצות הברית ויצרנית החלב השנייה בגודלה אחרי קליפורניה, אך למעשה, שליש מהרפתות במדינה נסגרו מאז שנת 2011. בממוצע, שתי רפתות נסגרות בכל יום. ההסבר שניתן לכך בפרסום הוא הירידה במחיר החלב.

מושל ויסקונסין, טוני אברס, כינס את בית המחוקקים על מנת להציע שורה של חוקים לתמיכה ולחיזוק הענף, בעלות של 8.5 מיליון דולר. אברס, מהמפלגה הדמוקרטית, דחה את הביקורת שספג מצד חברי בית המחוקקים, בו יש רוב למפלגה הרפובליקנית, לפיה הוא התעלם מענף הרפת עד היום. נציגי הרפובליקנים אמרו שהם מוכנים להקשיב להצעה.

אברס הודה כי הענף נמצא במשבר, אך התעלם לחלוטין מהגורמים אליו, משינוי העדפות הצרכנים ומההשלכות המוסריות, הבריאותיות והאקולוגיות של קיומה של התעשייה.

לכתבה המלאה:
Milk prices are so low Wisconsin is losing two dairy farms a day

הירידה המתמשכת בצריכת מוצרי החלב בארצות הברית הביאה לכך שרפתות ומחלבות רבות ברחבי המעצמה האמריקאית נסגרו. שניים מתאגידי החלב הגדולים ביותר בארה"ב הגישו מסמכים לפשיטת רגל בהפרש של כחודשיים. חלק מהרפתנים המירו את הרפת שלהם במטע שקדים או במקלט לבעלי חיים. חלק מהמחלבות הוסבו למפעלים למשקאות צמחיים דמויי חלב ואף למבשלות בירה.

גם לאחר כל זה, ייצור החלב בארצות הברית עדיין עולה על הביקוש לו ולמוצריו. גלונים רבים של חלב נשפכים, והממשל שבר שיא בכמויות מוצרי החלב שהוא שומר כרזרבה.

לקריאה נוספת:
ארצות הברית: יצרנית מוצרי חלב גדולה שנייה פושטת רגל תוך חודשיים
ארצות הברית תרד מהמקום הראשון בצריכת מוצרי החלב עד שנת 2022
ארצות הברית: שיא של כל הזמנים בעודפי מוצרי חלב

תעשיות הבקר והחלב יקרסו עד שנת 2030 - מחקר חדש
מומחים: תעשיית מוצרי החלב תיעלם תוך חמש עד עשר שנים

מידע נוסף אודות תעשיית החלב:
חלב מגואל בדם
תעשיית החלב - הסבר של 5 דקותטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS