טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

הרב אמנון יצחק: אין שום הכשר שאתה יכול לאכול ממנו

צוות טבעוניוז 22.11.2017

הרב אמנון יצחק: אין שום הכשר שאתה יכול לאכול ממנו
(צילום מסך מתוך הסרטון)

בסרטון שצולם בשיחה שקיים הרב אמנון יצחק עם אנשים בצפת ופורסם היום בדף הפייסבוק שלו, ענה הרב לשאלות של אדם לגבי אכילת בשר. הרב אמר במפורש: 'אין שום הכשר שאתה יכול לאכול ממנו'.

בן שיחתו של הרב אמנון יצחק, שאכילת בשר הייתה דבר חובה מבחינתו, הופתע מדבריו של הרב, וביקש הסברים לגבי 'עונג שבת', 'אין שמחה אלא בבשר' והעובדה שאכילת בשר הינה דבר מקובל. הרב ענה בביטחון האופייני לו על כל השאלות שנשאל, נתן הסברים מפורטים אודות המציאות ומתוך המקורות והיגיון צרוף והציע חלופות. בין היתר נאמר בשיחה:

הרב: אתה יודע שאומרים, שבשר לבן זה טעים מאוד. איך אתה לא מכבד את השבת עם בשר לבן? זה (ההכשרים הקיימים) יותר גרוע. אם זה נבלה או טריפה, מה אכפת לשבת ממך עם הטריפה שלך?

השואל: אז אתה מציע לאנשים לא לאכול בשר בשבת?

הרב: אני לא מציע. אסור.

השואל: אבל דגים ובשר חייב לאכול.

הרב: לא חייב. אין חיוב כזה בכלל. דבר נוסף, אתה צריך להבין: גם הכלים שלך טריפה, וגם אם אתה עושה מרק ירקות בסיר שאתה בישלת בו בשר, אתה גם כן טרף. אתה צריך להגעיל את כל הכלים.

השואל (מופתע): ואי… עד כדי כך?

הרב: תתחיל לאכול סויה, טופו, ירקות, פירות, לחם, צנימים, מה שאתה רוצה - סופר מלא אוכל. בלי בשר.

השואל: אתה ממש לא אוכל בשר?!

הרב: ממש ממש... אתה יודע כמה גדולי עולם לא אכלו בשר? למה? בגלל החשש. תקרא ב'פלא יועץ' (ספר מוסר מאת רבי אליעזר פאפו שיצא לאור בשנת 1824) - אמר שלא תימצא בהמה אחת עד ימות משיח כשרה… הרב בן ציון אמר: "אני ראיתי. אני ביקרתי בכל בתי המטבחיים. הכל אותו חרטה. אני עד. אני ראיתי. הייתי במרפסת. רואים מלמעלה"... (אחר כך שאלו אותו) "אז למה הרב לא מודיע לכולם?", והוא אמר: "מה אכפת לי"... ההבדל ביני לבינם הוא, שאני אכפת לי.

הרב אמנון יצחק סיכם את הדיון ואמר: "אני מודה לכלל הציבור. מי שירצה יעשה. אני לא מוכר לכם בשר ולא עופות. אני אומר לכם את המציאות. תרצו, תקנו טלית, תפילין, מה שאתם רוצים. כשתגיעו אחרי 120 למעלה תקבלו כאפות, ואז יסברו לכם: אתם הייתם, שמעתם, אבל הבטן דיברה. לא הראש דיבר."


לקריאה נוספת:
מאכילים את עם ישראל טריפות ונבילות
ולפני עיוור – הספר
אתר החדשות כיפה: השחיטה כיום מנוגדת לרוח התורה
מאחורי הקלעים של תעודות הכשרות
ויינט: בשר זה לא כשר, אומרים עשרות רבנים
הרב הראשי מזכרת בתיה: אין להתיר שחיטת בעלי חיים שעברו התעללות
דעתו הנחרצת של הרב חיים קנייבסקיטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS