טבעוניוז | חדשות, טבעונות, כתבות, מתכונים, שחרור בעלי חיים
טבעוניוז | חדשות, טבעונות, כתבות, מתכונים, שחרור בעלי חיים
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

דרום אפריקה: אריות מורבים בחוות בשביל ציד ומכירת עצמותיהם

צוות טבעוניוז 14.1.2019

דרום אפריקה: אריות מורבים בחוות בשביל ציד ומכירת עצמותיהם
צילום מסך מתוך הסרט "Blood Lions"

אריות מגודלים בחוות הרבעה בדרום אפריקה. המטרה: אטרקציות תיירותיות, ציד ומכירת חלקי גופם.

הלביאות מורבות באופן מלאכותי שוב ושוב, והכפירים נלקחים מהן תוך מספר שעות עד מספר ימים מרגע לידתם. תיירים משלמים על מנת להצטלם עם האריות והכפירים וללטף אותם. לאחר מכן הם נשלחים למתקנים בהם הם ניצודים, ואז נמכרים עצמותיהם, שיניהם וטפריהם.

העצמות נמצאות בשימוש תעשיית התרופות המסורתיות בדרום מזרח אסיה וגם בתעשיית התכשיטים. יותר מ-6,000 שלדי אריות יוצאו מדרום אפריקה למדינות במזרח הרחוק בעשור האחרון, כאשר ויאטנם היא היבואנית הגדולה ביותר של פגרי אריות והשניה בגודלה בייבוא שלדיהם. היבואנית הגדולה ביותר של שלדי אריות היא לאוס. ארצות הברית היא היבואנית הגדולה ביותר של חלקי פגרי אריות כשלל ציד.

על פי דוחות שפורסמו בשנים האחרונות, הביקוש ההולך וגובר לחלקי גופם של חתוליים במזרח הרחוק, בעיקר טיגריסים, במקביל לחקיקת חוקים לשימורם הובילו לעלייה חדה בייבוא אריות מאפריקה. בממשלת דרום אפריקה, לעומת זאת, הגדילו את מכסת שלדי האריות המותרת לייצוא - בניגוד להסכמים בינלאומיים.

ההערכה היא כי יותר מ-8,000 אריות מוחזקים בשבי בדרום אפריקה, לעומת 1,300 עד 1,700 שחיים בטבע בשטחי המדינה. באפריקה כולה ישנם לא יותר מ-20,000 אריות, לאחר שמספרם הצטמצם ב-43% מאז 1993. ישנם תיירים ומתנדבים שתומכים בחוות האריות, כשהם מאמינים כי הם תורמים לשימורם. חלקם תורמים לחוות אלפי דולרים.

הסרטון הבא הוא קדימון לסרט תיעודי אודות חוות האריות בדרום אפריקה בשם "אריות דמים" ("Blood Lions"). כמו במקרים עם בעלי חיים אחרים, בעלי החוות לא אוהבים שאנשים מצלמים בהן. גורמים רשמיים מדגישים כי התעשייה חוקית לגמרי, למרות שהיא איננה מוסרית. בין היתר נאמר: "הרבעת חיות בר איננו חטא". "אני אוהבת בעלי חיים, ולכן אני ציידת". "אנחנו לא רוצחים סדרתיים שאוהבים לראות דברים מתים". "הכל עניין של להינות מהריגת אריה."


לכתבה המלאה:
South Africa, lions bred in farms for trophy hunting and the sale of their bones

אתר הסרט:
Blood Lions™ - A Call to Stop Canned Lion Hunting

לקריאה נוספת:
תחביב חדש של עבריינים ישראלים בחול: מסעות ציד
שמואל בוקסר: מועמד לראשות עיריית נס ציונה צד להנאתו חיות בר
בית המשפט חייב את רשות הטבע והגנים לחשוף מידע שמופיע בהיתרי ציד
הארץ: משרד החקלאות מעניק כסף למגדלי בקר וצאן על מנת שיצודו זאביםטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם גוגל+ פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS