טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

הצעת חוק בגרמניה: איסור על השמדת אפרוחים זכרים

צוות טבעוניוז 25.1.2021

הצעת חוק בגרמניה: איסור על השמדת אפרוחים זכרים
אילוסטרציה. מקור: Pixabay

הצעת חוק בגרמניה מציעה לאסור על השמדת אפרוחים זכרים החל משנת 2022.

לדברי השלטונות הגרמניים, גרמניה תהיה המדינה הראשונה האוסרת על הפרקטיקה. שרת החקלאות של גרמניה, יוליה קלוקנר, אמרה: "זהו צעד גדול קדימה לרווחת בעלי החיים".

בתעשיית הביצים, אפרוחים זכרים מושמדים בגריסה או בתאי גזים עם בקיעתם מהביצה, מכיוון שהם אינם מטילים ביצים ואינם מפתחים מסת בשר מספיקה לתעשיית הבשר. בגרמניה, מדובר בעשרות מיליוני אפרוחים מדי שנה.

פעילים למען בעלי חיים הביעו במשך השנים את מחאתם החריפה נגד הפרקטיקה, ומגדלי העופות התעלמו מהמחאה - עד אשר פותחו טכנולוגיות המאפשרת לגלות את מין האפרוח עוד בביצה. על פי אחת השיטות, יוצרים נקב בקליפת הביצה המופרית, מוציאים ממנה נוזלים ובודקים נוכחות של הורמונים נקביים.

קלוקנר אמרה: "השקענו מיליוני אירו על מנת להביא את רווחת בעלי החיים והיעילות הכלכלית לאדמת גרמניה. אנו מעוניינים לשמש דוגמה לאומות אחרות".

החל משנת 2024, החוק ידרוש ממגדלי העופות להשתמש בשיטות שפועלות בשלב מוקדם יותר מהדגירה על הביצים - על מנת לחסוך כאב וסבל מהעוברים.

ארגון צרכנות המזון Foodwatch העביר ביקורת על החוק ואמר כי השמדת האפרוחים היא רק קצה הקרחון של הסבל שעוברים בעלי החיים בתעשיית הביצים. מנהל הארגון, מרטין ריקר, אמר: "הפסקת השמדת האפרוחים בלבד לא תשנה במאום את הסבל הנוראי שעוברות התרנגולות המטילות".

מטעם איגוד מגדלי העופות בגרמניה נאמר כי החוק הוא רק "פתרון חלקי לבעיה".

על הצעת החוק לעבור בבונדסטג - הבית התחתון של הפרלמנט הגרמני.

צרפת התחייבה גם היא לשים סוף להשמדת אפרוחים זכרים. שווייץ כבר אוסרת על גריסת האפרוחים, אך היא מתירה להמית אותם בתאי גזים. האיחוד האירופי מתיר השמדת אפרוחים זכרים - כל עוד הם בני פחות מ-72 שעות וההשמדה נעשית באופן מיידי.

דיווח בעיתון הגרדיאן:
Germany approves draft law to end mass culling of male chicks

למידע נוסף אודות תעשיות הביצים והעופות, צפו בסרט ההונאה.

לקריאה נוספת:
גרמניה מחוקקת תקנות נוקשות יותר על תעשיית הבשרטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS