טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

מסמך מדעי חדש קורא לסגור את משקי בעלי החיים על מנת לעצור מגפות כמו COVID-19

צוות טבעוניוז 14.6.2020

מסמך מדעי חדש קורא לסגור את משקי בעלי החיים על מנת לעצור מגפות כמו COVID-19
אילוסטרציה. מקור: Pixabay

מסמך חדש שנכתב על ידי שני פרופסורים לרפואה קורא לסגור את כל משקי בעלי החיים על מנת לעצור התפשטות מגפות כמו COVID-19.

המסמך נכתב על ידי דייויד ויברס, פרופסור לשעבר בבית החולים המוכר מאיו קליניק בארצות הברית וד"ר ולרי פייגין, רופאה, פרופסורית ניו זילנדית והעורכת הראשית של כתב העת הרפואי Neuroepidemiology. המסמך יפורסם בכתב העת בחודש הבא, וכיום הוא זמין ברשת.

במסמך נכתב: "למרות הפיתוי להטיל את האשמה במגפות כמו COVID-19 על עטלפים, פנגולינים ומיני חיות בר נוספים, התנהגות האדם היא האחראית לרוב המכריע של המחלות הזואוטוניות. העליה המפחידה בתדירות התפרצות מחלות קטלניות אלו קשורה ברובה למערכת האקולוגית הנשלטת על ידי האדם הכוללת כליאת בעלי חיים בצפיפות, הרס בתי גידול ותנועה של בני אדם".

באשר למסקנות נכתב במסמך: "כליאתם של בעלי חיים במשקים צריכה להיפסק בעולם כולו לטובת בעלי החיים, בני האדם והסביבה. עלינו להתפתח במהירות לאכילת מזונות אחרים בטוחים יותר, ביניהם חלופות צמחיות לבשר ובשר מתורבת. גידול חקלאי של צמחים לצריכה ישירה של בני אדם במקום להאבסת חיות משק יאכיל יותר בני אדם תוך שימוש בהרבה פחות שטחים ומים, ויאפשר שימור מערכות אקולוגיות למספר גדול של מיני בעלי חיים".

המסמך המלא:
What the COVID-19 Crisis Is Telling Humanity

המסמך מצטרף למסמך אחר שפורסם לאחרונה על ידי הארגון Surge וקיבל גיבוי של ד"ר מייקל גרגר, רופא בעל רקע במחלות זיהומיות. המסמך הקודם מסביר כי רוב המגפות מאז 1900 קשורות לניצול בעלי חיים.

על פי הדיווחים, מקורו של וירוס COVID-19 הוא עטלפים, והוא התפשט לבני האדם דרך בעלי חיים שנמכרו בשווקים בסין.

על פי מחקרים, פרות ועגלים עלולים להידבק בווירוסים ממשפחת הקורונה, מה שכנראה גרם להידבקות הנרחבת בבתי מטבחיים בארץ ובעולם, בין היתר בבית המטבחיים של משפחת דבאח בכפר דיר אל-אסד שבגליל.

בהולנד, חורפנים בתעשיית הפרווה חשודים בהדבקת בני אדם בקורונה, מה שהוביל להחלטה של הממשלה להרוג אלפי חורפנים על מנת להילחם בהתפשטות המחלה.

לקריאה נוספת:
השירות הווטרינרי: המגפה הקטלנית הבאה עשויה לצאת מלול ישראלי
מומחה: "שפעת עופות אפוקליפטית עלולה לפרוץ בכל רגע ולמחוק מחצית מהאנושות"טבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS