טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

יותר מ-480 מיליון בעלי חיים נהרגו בשריפות באוסטרליה

צוות טבעוניוז 7.1.2020

יותר מ-480 מיליון בעלי חיים נהרגו בשריפות באוסטרליה
מהצילומים מהשריפות באוסטרליה שרצים ברשת

יותר מ-480 מיליון בעלי חיים נהרגו בשריפות הקטלניות שמשתוללות באוסטרליה מאז שפרצו בספטמבר 2019 - כך על פי כריס דיקמן, מומחה למגוון ביולוגי ופרופסור באוניברסיטת סידני.

פרופסור דיקמן חישב את המספר הנ"ל בעזרת אותה נוסחה בה השתמש בדו"ח משנת 2007 שערך עבור הקרן העולמית לשימור חיות הבר, אודות הרס שטחים טבעיים בשריפות באוסטרליה. הנוסחה כוללת הערכה של צפיפות אוכלוסיית היונקים במדינת ניו סאות' ויילס, והחישוב מתייחס רק למדינה זו ואיננו כולל אזורים במדינות אחרות שנפגעו כמו ויקטוריה.

על פי הצהרה שפורסמה על ידי אוניברסיטת סידני, רבים מבעלי החיים נהרגו ישירות מהשריפות, בזמן שאחרים נהרגו מאוחר יותר עקב מחסור במזון ובמחסה והיקלות בטורפים - ביניהם חתולים פראיים ושועלים מצויים. בהצהרה נכתב: "המספר כולל יונקים, עופות וזוחלים ואיננו כולל חרקים, עטלפים וצפרדעים. האובדן האמיתי של חיי בעלי חיים הוא כנראה הרבה יותר מ-480 מיליון פרטים. חיי הבר של ניו סאות' ויילס נמצאים תחת איום קיומי, שנגרם על ידי הרס שטחים, מזיקים אקזוטיים ושינויי האקלים."

השריפות באוסטרליה כילו עד כה שטח של יותר מ-50,000 קילומטרים רבועים - בערך פי שניים וחצי משטחה של מדינת ישראל - והן נחשבות לשריפות הקטלניות ביותר בהיסטוריה.

הצהרת אוניברסיטת סידני:
A statement about the 480 million animals killed in NSW bushfires since September

בנוסף לכך, חיות משק רבות נהרגו גם הן בשריפות. פקידי ממשל סורקים שטחים חקלאיים על מנת להעריך את הנזקים. על פי כתבה בעיתון Daily Mail הבריטי, כ-12,000 בני בקר וכ-6,000 כבשים ששרדו את השריפות אך סובלים מכוויות קשות, יומתו. מבין הצילומים הרבים שהופצו באינטרנט נראים גם תמונות של חקלאי יורה בבעלי חיים שנפגעו.

לכתבה המלאה:
Thousands of cattle and sheep to be PUT DOWN after suffering serious burns in catastrophic bushfires in New South Wales

השריפות, שכבר הוכרזו על ידי אוניברסיטת סידני כקטלניות ביותר בהיסטוריה, מצטרפות לשריפות קטלניות רבות שהשתוללו בחודשים האחרונים ברחבי העולם ובין היתר בברזיל, ארגנטינה, סיביר ואפריקה. חלקן ממשיכות להשתולל עד היום. התגברות תדירות השריפות והיקפן בתקופה האחרונה היא עדות מצערת למשבר האקלים.

לקריאה נוספת:
עיתוני העולם מודים: רוב השריפות באמזונס מתעשיית הבשר, איומי סנקציות על ברזיל
עצומה נגד שופרסל: עודדו צריכת מוצרים מן הצומח במקום מוצרים מן החי

קואלה שנלכדה בשריפות
קואלה שנלכדה בשריפות

חיות משק שנהרגו בשריפות
חיות משק שנהרגו בשריפות

בוקר יורה בפרה שנפגעה בשריפות
בוקר יורה בפרה שנפגעה בשריפותטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS