טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

הוועדה הבריטית לשינויי האקלים קוראת לממשלת בריטניה לקדם טבעונות

צוות טבעוניוז 23.3.2020

הוועדה הבריטית לשינויי האקלים קוראת לממשלת בריטניה לקדם טבעונות
אילוסטרציה. מקור: Pixabay

הוועדה הבריטית לשינויי האקלים פרסמה לאחרונה דו''ח בו היא קוראת לממשלת בריטניה להגביר את פעילותה לקידום תזונה טבעונית.

הדו"ח חובר על ידי איש האימפריאל קולג' בלונדון, ד"ר ריצ'רד קרמייקל, שהמליץ על מעבר לתזונה טבעונית לצד הפחתת פליטת גזי חממה שנגרמת על ידי תחבורה וחימום. לדבריו, טבעונות היא "הזדמנות אדירה לצרכנים להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלהם וליהנות מיתרונות בריאותיים חשובים בלי להגדיל הוצאות".

הדו"ח קורא לחקיקת חוק חדש שידרוש כי כל תפריטי הסקטור הציבורי יציעו אפשרויות טבעוניות שתהיינה זמינות לכולם ללא בקשה מיוחדת. על מנת להציע דרך להשיג זאת, הדו"ח נתן כדוגמה קמפיין של האגודה הטבעונית בשם Catering for Everyone שמטרתו תואמת להצעה.

ד"ר קרמייקל טוען כי האספקט התזונתי הוזנח במדיניות האקלים וקורא לממשלה לעודד חקלאים לעבור מגידול בעלי חיים לגידול תוצרת צמחית. הוא הוסיף כי על הממשלה להרחיב את אפשרויות הבחירה ולא להטיל הגבלות דוגמת האיסור למתג מוצרים טבעוניים בשמות של מוצרים מן החי.

לדבריו, "המדע והמטרות בנושא ברורים, ורוב האנשים מוכנים לתרום לכך. הדו"ח מציע דרכים מעשיות להסיר את המחסומים, לאפשר לאנשים ולעודד אותם להפחית את תרומתם להתחממות הגלובלית בצורה בת קיימא. אספקת אופציות טבעוניות תשרת לא רק את אלו שכבר רוצים לבחור בהן אך ידם אינה משגת, אלא גם את האחרים בכך שתיתן להם את האפשרות לנסות אותן".

על פי הדו"ח, מעבר לטבעונות יפחית ב-73% את פליטת גזי החממה הקשורה לייצור מזון ויחסוך בין 70 ל-80 אחוזים מהקרקעות הדרושות לכך. כמו כן, גידול בעלי חיים למזון גורם ל-14.5% מפליטת גזי החממה הכוללת שנגרמת על ידי פעילות אנושית.

הדו"ח המלא:
Behaviour change, public engagement and Net Zero

מקורות:
Behaviour change, public engagement and Net Zero (Imperial College London)
Imperial College urges the government to promote a shift towards vegan diets (The Vegan Society)

קריאה נוספת במדור איכות הסביבה.טבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS