טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

סין: חיות בר הורעלו, חיות מחמד מומתות בשיטתיות - כחלק מהמדיניות נגד נגיף הקורונה

צוות טבעוניוז 24.2.2020

סין: חיות בר הורעלו, חיות מחמד מומתות בשיטתיות - כחלק מהמדיניות נגד נגיף הקורונה
אילוסטרציה. מקור: Pixabay

רשויות סין מאמינות, על פי בדיקות שערכו, כי לפחות 135 חיות בר הורעלו למוות על ידי חומרי חיטוי שרוססו כחלק מהמאבק נגד נגיף הקורונה.

המקרה ארע באזור העיר צ'ונגצ'ינג שבדרום מערב סין. בעיר ישנם יותר מ-30 מיליון תושבים אנושיים. על פי הדיווחים בכלי התקשורת הרשמיים המקומיים, 17 מינים של בעלי חיים נפגעו, ביניהם חזירי בר, סמורים וציפורי שחור. בעלי החיים יקברו באתרים לא מחוטאים.

רשויות צ'ונגצ'ינג מינו 5,300 סיירי יערות שישגיחו על חיות הבר באזור, והם יהיו מלווים ב-300 מפקחים. לא ברור מה בדיוק הם יעשו בפועל.

חיות מחמד אינן זוכות לחמלה גם הן.

פעילים בארגון מקומי למען בעלי חיים טוענים, כי כחלק ממדיניות הממשלה, הרשויות הורגות חיות מבויתות - מחשש שיפיצו את נגיף הקורונה. פקידים במחוז סצ'ואן מתדפקים על דלתות האזרחים, לכאורה, ודורשים מהם למסור לידיהם את חיות המחמד שלהם. האזרחים מתחננים על חיי בעלי החיים - אך הרשויות הורגות את החיות תוך דקות מרגע שהן לוקחות אותם ליידן.

אחד הפעילים העלה לרשת החברתית הסינית Weibo תמונות של אלימות כלפי בעלי חיים, חלקן על ידי אנשים במדים. גורמים רשמיים הכחישו את ההאשמות וטענו, כי בעלי חיים הומתו רק אם הם נשכו בני אדם.

במספר אזורים בסין, ביניהם חוביי, בייג'ין, טיינג'ין, שאנדונג ושנחאי, הרשויות הורו לאזרחים "לטפל" בבעלי החיים שלהם תוך חמישה ימים. נאסר עליהם להוציא את חיות המחמד מביתם, ואם בעלי החיים נמצאו בחוץ הם הומתו באופן מיידי. מדיניות זו בוצעה לאחר שפרופסור בוועדה הסינית לבריאות לאומית אמר שעל אנשים לבודד בעלי חיים אם הוא בא במגע עם אדם נגוע בווירוס.

נכון ליום שישי, 75,465 בני אדם נדבקו בנגיף הקורונה ו-2,236 מתו.

לכתבה המלאה:
Disinfectant used to control COVID-19 triggers mass die-off of animals

לקריאה נוספת:
סין אוסרת על סחר בחיות בר
סין: אלפי חיות מחמד שננטשו באזורים מוכי נגיף הקורונה עלולים למות מרעב
האם נגיף הקורונה מרתיע אנשים מלאכול עטלפים?טבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS