טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

חירות לכולם: כאלף פעילים צעדו אל בית המטבחיים חיפה ומחו

צוות טבעוניוז 18.3.2018

חירות לכולם: כאלף פעילים צעדו אל בית המטבחיים חיפה ומחו
חירות לכולם: מתוך העצרת מול בית המטבחיים בקרנה, חיפה

ביום חמישי האחרון, כשבועיים לפני ערב פסח, צעדו כאלף פעילים למען בעלי חיים אל בית המטבחיים 'בקרנה' הסמוך לנמל חיפה ודרשו חירות לכולם.

במהלך הצעידה הניפו הפעילים שלטים ולפידים וקראו קריאות לשחרור מוחלט של בעלי החיים מתעשיות המזון, הביגוד, הניסויים, ההרבעות ומכל מקום בהם הם מנוצלים. בסוף המצעד התקיימה עצרת מול בית המטבחיים, בה דיברו כמה מהפעילים הבולטים בארץ ובחו"ל, ביניהם טל גלבוע, ג'יימס אספי וג'ואי קרבסטרונג. הזמרת איה קורן בצעה שיר פרי עיטה בשם שולחן החירות. כמו כן התקיים מיצג, בו הושמעו זעקות בעלי החיים, ופרחים וזרים הונחו במקום. במיצג השתתף גם הצלם הסמוי שתיעד במשך שמונה חודשים את הנעשה בין קירות בית המטבחיים.

האירוע צולם ותועד הן על ידי פעילים והן על ידי כלי תקשורת. בין היתר השתתף באירוע צלם אמריקאי שעובד בימים אלו על סרט דוקומנטרי אודות אקטיביזם למען בעלי חיים ברחבי העולם. מלבד ישראל הוא יבקר גם באוסטרליה ובתורכיה. הצלם עקב בין היתר אחרי טל גלבוע, פעילי החזית לשחרור בעלי חיים וצוות טבעוניוז והביע התפעלות מהנעשה בישראל.

בראיון ל-'טבעוניוז' אמר ג'יימס אספי, פעיל מוכר למען בעלי חיים מאוסטרליה, כי אין שום סיבה להתפשר על פחות משחרור מוחלט של בעלי החיים. הוא נמנע מלהעריך מתי המהפכה תושלם, והוא ייחס לרשתות החברתיות את התעוררות המהפכה בשנים האחרונות.

הצעדה התקיימה על רקע התחקיר שנעשה בבית המטבחיים בקרנה שצילומיו נמשכו שמונה חודשים ופורסם לראשונה לפני כמעט חצי שנה על ידי עמותת 'קירות שקופים', והמאמצים להשאיר את התחקיר בכותרות לאורך זמן. התחקיר מותג תחת הכותרת התחקיר שמרעיד את המדינה, והוא פורסם לראשונה בתכנית הצנרת בערוץ 2, ולאחר מכן ביוטיוב, בפייסבוק, באתר ייחודי באינטרנט ובפלטפורמות נוספות. לאחר מכן פרסמה העמותה מספר סרטונים בהם נראים ידוענים ישראליים צופים בתחקיר ומגיבים.

עוצרים את הטבח
עוצרים את הטבח: הצעדה לכיוון בית המטבחיים

אין הבדל בין צער האדם וצער שאר בעלי החיים
אין הבדל בין צער האדם וצער שאר בעלי החיים: מניחים זר לזכר בעלי החיים שנרצחו

מזון מהצומח ולא מהצורח
מזון מהצומח ולא מהצורח: בדרך אל בית המטבחיים

מישל טרוני
מישל טרוני, מפתח גוף ואושיית רשת, במהלך העצרת

טל גלבוע
טל גלבוע במהלך העצרת

Free All Non-Human Prisoners
Free All Non-Human Prisoners - ג'יימס אספי בצעדה

מתוך הצעדה

מתוך הצעדה

לתמונות נוספות וסרטונים מתוך הצעדה היכנסו לדף הפייסבוק של טבעוניוז.טבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS