טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

להכנס למקום שכולו גופות

טל גלבוע 7.12.2016

להכנס למקום שכולו גופות

חוויה דומה אך שונה כבר היתה לי כמו אתמול. בפעם הראשונה שהגעתי לפח המדגרה של נורדיה, הם זרקו אפרוחים חיים לפח במקום לגרוס אותם במטחנות ענק כפי שמחייב החוק. להכנס למקום שכולו גופות ומלבד זה שקט מוחלט זה הלם. אני מעריכה שזה הלם כמו בשניה של אחרי פיגוע, הדממה הזו ששום דבר לא ברור בה.

השמדה בקצף ראיתי רק מבחוץ, לעולם לא מבפנים, לעולם לא קרוב, מי שלא ראה את זה בעיניו, לעולם לא יבין. התמונה הראשונה של גופות על גבי גופות, ראשים מוטלים לאחור, רגליים מכל כיוון, פיות פתוחים כאילו זועקים את זעקתם האחרונה או נאבקים לנשום עוד נשימה, פיות סגורים, ראש אחד שעון על חוט ברזל שהיה בלול וכאילו לא נאבק או רק מת כך. מראות שגם אלוהים לא יצליח להוציא לי מהראש.

והקצף, הקצף הזה בכל מקום, אחרי שהוא "נפתח" הוא מאוד אוורירי, אתה מבין שם למה מדובר ב-9 דק' של חנק, איזה מוות, איזה מוות.

בלול השני כבר קלטתי הודו גוסס, מעוות כולו, אני בהלם טוטאלי, מפוקסת לחלוטין בצילום ורק חושבת לעצמי "תמות כבר, תמות כבר, תמות כבר".

ופתאום חיים לגמרי ואז גוסס שרוקע ברגליו באוויר, אחד שניסה לברוח והראש שלו נתקע בגדר בניסיון לנשום ועוד ועוד ועוד.

ברגע הזה הצטערתי שהלב שלי חלש ולא אטום כמו של אלה מיחידת הפיצו"ח המזרימים את הקצף או כמו של הלולנים שדורכים על ראש כל אפרוח בלול נכה או לא מתפתח.

כעסתי על עצמי שאני חלשה ולא יכולה פשוט לשבור להם את המפרקות רק שלא יסבלו עוד.

בלול של הפטמים זה היה כל כך נורא, כל מי ששרד צרח, זעקות חוסר אונים ולא, אי אפשר להתבלבל. הפנים שלהם מלאים בקצף ורק המקור נפתח ונסגר בצרחות אימה. כולם, החיים והמתים יערמו על ידי שופל ויקברו יחדיו באדמה.

אותו משרד החקלאות אשר מציף בשמכם את הלולים בקצף הוא גם המשרד המחזיק בחוק "צער בעלי חיים". איזה עולם חולה ומעוות.

בין שני התיעודים, בין שני הלולים המצולמים השתתפתי בראיון בתכנית של מנחם הורוביץ, אני בדיוק אחרי שוק חיי וצריכה להיות בשיא הפוקוס בראיון, עולה מולי אבי לוי המסעדן ולא משנה מה מנחם או הוא אומרים לי, אני בשיא האיפוס, לא מאבדת שליטה, מבינה שאני חייבת את זה לאלו שנחנקו עכשיו למוות, אלה שיקברו חיים תכף.

הציוצים שלהם ירדפו אותי עוד זמן רב, המראות יצרבו את מוחי, הבגדים, הנעליים כולם נזרקו לפח יחד עם רסיסי לבי.

אני מבקשת מכולם לשתף את הסרטון מהלול היום שוב, לא יכול להיות שהדבר הזה יקרה ולא יעבור בסערה גדולה.

הם קרבנות ואתם לא תעברו לסדר היום בלי לראות למה אתם גורמים.

לסובב את הגב, אין דבר קשה מלסובב את הגב וללכת.טבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS