טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

מוצרים טבעוניים יוזלו הודות למפעלי ענק חדשים באירופה, אמריקה וסין

צוות טבעוניוז 14.12.2020

מוצרים טבעוניים יוזלו הודות למפעלי ענק חדשים באירופה, אמריקה וסין

מוצרים טבעוניים דמויי בשר יוזלו בקרוב הודות למפעלי ענק חדשים שנמצאים בתהליכי הקמה באירופה, ארצות הברית וסין.

Plant & Bean, מפתחת ויצרנית מוצרים טבעוניים בריטית, עומדת להקים את מפעל המוצרים הטבעוניים דמויי הבשר הגדול באירופה בעיר בוסטון במחוז לינקולנשייר באנגליה. שטח המפעל מתוכנן להיות 65 דונם והקיבולת שלו מתוכננת להיות 55,000 טון. המפעל קיבל את כל האישורים האירופיים הדרושים, ישרת מותגים קטנים כגדולים ויעזור להם להתמודד עם הביקושים ההולכים וגדלים למוצריהם.

בשלב מאוחר יותר, החברה מתכננת לבנות מפעלים דומים בארצות הברית ב-2021 ובסין ב-2022.

בנוסף לבניית מפעלי הייצור, Plant & Bean תוביל שיתוף פעולה בין גופי מחקר וחברות פוד-טק במטרה לקדם את הפיתוח הטכנולוגי לשיפור האיכות והורדת העלות של מוצרים טבעוניים דמויי בשר. בין היתר, החברה כבר משתפת פעולה עם אוניברסיטת וגנינגן בהולנד ועם המכון הטכנולוגי של סינגפור.

מבין הפיתוחים עליהן עומלת החברה ישנן טכנולוגיית רבייה חדשה שתקטין את עלות הגידול של אפונה ושעועית לחצי, אופטימיזציה והוזלה של תהליך הפקת החלבון ושיפור עיצוב המרקמים. כל התהליכים יתנהלו על ידי מכונות תוך שיפור היעילות שלהן וחיסכון באנרגיה.

אדווין בארק, מנכ"ל Plant & Bean, אמר: "הכרזתנו מדגישה את מחויבותנו לתקן את מערכת המזון המקולקלת. נכון להיום, 65% מהצרכנים אינם אוכלים מוצרים טבעוניים דמויי בשר בגלל המחיר והאיכות. עם הגישה שלנו, אנו מאמינים כי אנחנו נמצאים במקום בו אנו מסוגלים לערוך את השינוי המשמעותי הנדרש על מנת להתמודד עם הבעיות. עם אסטרטגיית הייצור העולמית המתקדמת שלנו, מותגים יקבלו את האמצעים להגדיל את כושר הייצור של מגוון מוצרים ולהוריד את המחירים לצרכנים. לעניין איכות המוצרים, אנו עושים צעדים גדולים על מנת לשפר את הטעם, המרקם והנראות של מוצרים טבעוניים דמויי בשר ברמת חומרי הגלם ותהליך הייצור - תוך שאנו משלבים את מיטב המוחות בתעשיית המזון".

לקריאה נוספת:
תכניתה של ביונד מיט להוריד מחירים צפויה להוות אסון לתעשיית הבשר
המפעל הגדול בעולם להפקת חלבון אפונה ייפתח בקרוב
ביונד מיט תקים מפעל ראשון באירופה
ביונד מיט התחילה להקים שני מפעלים בסין
נסטלה מתכננת להקים מפעל למוצרים טבעוניים בסיןטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS