טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים
,

תזונה טבעונית עשירה בפחמימות עוזרת להתמודדות עם סוכרת סוג 1 - מקרי בוחן

צוות טבעוניוז 26.7.2020

תזונה טבעונית עשירה בפחמימות עוזרת להתמודדות עם סוכרת סוג 1 - מקרי בוחן

מקרי בוחן פורצי דרך חדשים גורסים, כי תזונה טבעונית עשירה בפחמימות מלאות עוזרת להתמודדות עם סוכרת סוג 1, בניגוד למקובל לחשוב.

ועדת הרופאים לרפואה אחראית (PCRM) פרסמה לאחרונה בכתב העת לסוכרת ומטבוליזם (Journal of Diabetes and Metabolism) שני מקרי בוחן (חקר מקרה) בעקבות מסעם של שני אנשים עם סוכרת סוג 1. משני המקרים עולה, כי תזונה טבעונית עשירה בפחמימות מלאות עזרה להם לשפר את הרגישות לאינסולין ומדדים נוספים הקשורים למחלה.

המקרה הראשון הוא של אישה שאובחנה בסוכרת סוג 1 בשנת 2018 והצליחה להקטין את מנת האינסולין שהיא נדרשת לקחת לאחר שעברה לטבעונות. היא גם הצליחה לשמור על רמת A1c של 5.4% לאחר שהרמה הייתה 8.7% לפני שהפסיקה לצרוך מוצרים מן החי. רמת הכולסטרול בדמה ירד מ-221 mg/dL ל-158 mg/dL.

לאתגר את התפיסה השגויה

חנה קחליאובה, M.D, Ph.D., מנהלת המחקרים הקליניים ב-PCRM, אמרה: "המחקר מאתגר את התפיסה השגויה כי פחמימות הן האויב בכל הנוגע לסוכרת. הנבדקת חוותה את ההיפך: הוספת פחמימות בריאות לתזונה ייצבה את השליטה הגליקמית שלה, הפחיתה את הצורך שלה באינסולין ושיפרה את הבריאות הכללית שלה".

פריצת דרך

הנבדק השני, גבר בן 42 שאובחן בסוכרת סוג 1 כשהיה בן 25, הפסיק לצרוך מוצרים מן החי ועבר לתזונה טבעונית מלאה. הוא ירד במשקל, צורך פחות אינסולין ורמת ה-A1c שלו ירדה מ-6.2% לטווח של 5.5% - 5.8%.

קחליאובה הוסיפה: "עשורים של מחקרים הוכיחו כי תזונה טבעונית עוזרת למי שמתמודד עם סוכרת סוג 2. כעת, מקרי הבוחן פורצי הדרך האלו נותנים תקווה כי קביעה זו נכונה גם לגבי סוכרת סוג 1".

דו"ח המחקרים:
Plant-Based Diets for Type 1 Diabetes

לקריאה נוספת:
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
ממציא האינדקס הגליקמי קורא לכם לעבור לטבעונות
סוכרת סוג 2: ניל ברנרד מסביר את הגורמים למגיפה ומציע דרכים להילחם בה
אנדוקרינולוגים ממליצים על טבעונות להתמודדות עם סוכרת סוג 2
האגודה האמריקאית לסוכרת: טבעונות היא דרך להילחם בסוכרת סוג 2
מחקר: ירקות מקטינים את הסיכון לסוכרת ב-18%
עכשיו זה מדעי: ביצים מעלות את הסיכון לסכרת סוג 2טבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS