טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים
,

מגדלי החזירים בארצות הברית בהפסד של 5 מיליארד דולר

צוות טבעוניוז 22.7.2020

מגדלי החזירים בארצות הברית בהפסד של 5 מיליארד דולר
חזיר בגידול תעשייתי - קיבוץ להב. צילום: קירות שקופים

מגדלי החזירים בארצות הברית נמצאים בהפסד של 5 מיליארד דולר בעקבות השלכותיו של משבר COVID-19 - כך מדווח המגזין Pork Business.

המגזין ראיין אנליסט כלכלי בשם סטיב מאייר, שמתאר את גודל המשבר של התעשייה. לדבריו, מאז תחילת המשבר בפברואר נשארו 2 מיליון חזירים במשקים במקום להגיע לבתי המטבחיים, ושוויים הכספי ירד באופן ניכר. מאייר מנבא כי המצב לא הולך להשתנות בעתיד הקרוב.

על מנת לנסות להתמודד עם המצב, המגדלים שוחטים חזירים במקום, מסרסים אותם ו/או תורמים אותם לגורמים שונים.

גם בתי המטבחיים נמשך הבמשבר, ולמרות שמצבם השתפר מעט לאחרונה, הם עדיין לא חזרו להיקפי העבודה שהיו להם לפני שהמשבר פרץ.

מאייר טוען כי זהו המשבר החמור ביותר בתעשיית החזירים ב-30 שנות עבודתו. אמנם הוא עוד לא קיבל דיווחים על פשיטות רגל, אך הוא מאמין כי פשיטות רגל יקרו.

ניק ג'ורדנו, בכיר במועצת מגדלי החזירים בארצות הברית, מודה לגורמי הממשל שתומכים בתעשייה אך הוא גם מודה כי זהו המשבר הכלכלי החמור ביותר בתחום אי פעם. לדבריו, "אנחנו יודעים שאנחנו הולכים לאבד מגדלים - קטנים, בינוניים וגדולים. השאלה היא רק כמה".

הכתבה המלאה:
Hog Farmers Need Help Now

לקריאה נוספת:
ארצות הברית: מיליוני בעלי חיים נשחטו במשקים עקב סגירתם של בתי מטבחיים

תעשיית הבשר בעולם כולו ירדה לשפל חסר תקדים מאז תחילת משבר COVID-19, שפל שעדיין נמשך. לעומת זאת, תעשיית המוצרים הטבעוניים נמצאת בפריחה שבאה לידי ביטוי בעלייה חדה במיוחד במכירות, והתרחבות משמעותית של חברות כמו Beyond Meat ו-Impossible Foods בסין ובמדינות נוספות.

בישראל - בית המטבחיים דבאח בדיר אלאסד ספג מכת הידבקויות קשה ב-COVID-19, ולעומת זאת ביונד בורגר נכנס לרשתות השיווק הגדולות.

גם בישראל קיימת תעשיית חזירים - עליה נעשו במשך השנים מספר תחקירים שחושפים את פניה האכזריות. התחקיר האחרון פורסם על ידי עמותת 'קירות שקופים' לפני חודשים אחדים, והוא חשף תמונות קשות מאוד.

התחקיר המלא:
קיבוץ להב: המציאות במתקן הגידול והשחיטה של חזיריםטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS