טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

צבא הטופו לישראל: מגדיל את הזמנות המוצרים הטבעוניים לבסיסיו

צוות טבעוניוז 20.1.2020

צבא הטופו לישראל: מגדיל את הזמנות המוצרים הטבעוניים לבסיסיו
אילוסטרציה. מקור: Pixabay

אתר החדשות ynet מדווח, כי צה''ל מגדיל את הזמנות המוצרים הטבעוניים לבסיסיו בעקבות הביקושים ההולכים וגדלים והמחסור בטופו.

על פי שתי כתבות שעלו לאתר, נצרכו בצה"ל בשנה החולפת 12 טון טופו על ידי חיילים טבעונים, צמחונים וגם אוכלי בשר. בזכות הגדלת זמינותם של מוצרים טבעוניים, אוכלי בשר רבים נחשפים אליהם ומעדיפים אותם. גם המגוון של מוצרים אלו גדל בזכות הביקוש והזמינות בשוק. צה"ל מספק לחייליו מנות קרב טבעוניות וגם מתכונים טבעוניים למטבחים וסדנאות בישול טבעוניות.

אחרי הכתבה הראשונה שפורסמה באתר החדשות ביום שישי האחרון התפרסמה כתבת המשך אתמול (ראשון). הכתבות מפרטות את מגוון המאכלים הטבעוניים המוגשים בחדרי האוכל הצבאיים ואת התלהבות החיילים מהם. השאיפת היא לתת מענה מספק לכולם. הגורמים הרלוונטיים מתייחסים לתלונות ומגיבים להן.

רב נגד ניר דמארי, ראש תחום הדרכה וביקורת במערך המזון בצה"ל, אמר בראיון ל-ynet: "אנחנו מצליחים לייצר היום פיצות ופסטות מוקרמות וסלטי חלומי על בסיס טופו, והחיילים מראים התלהבות מהנושא. ככל שהם נחשפים יותר אז הם צורכים יותר מהמוצרים האלה."

בדף הפייסבוק של המטה לקידום טבעונות בצה"ל נכתב: "כזה עניין סביב סוגיית הטופו שהוכנס לא מזמן לתפריט הצבאי לא חשבנו שיווצר, אבל אנחנו שמחים להיות מופתעים. כיף לראות כמה הצעד הזה משמעותי, משפר את תזונתם של החיילים הטבעונים ומשנה את תזונתם של חיילים רבים נוספים. ההשקעה שלנו ושל מערך המזון להכניסו לצה"ל בהחלט השתלמה ועוד תהפוך למשתלמת יותר ויותר."

אנו חוזרים ומדגישים, כי חיילים טבעונים שחווים מחסור או שלא מקבלים מענה לצרכיהם ודרישותיהם - מוזמנים לפנות למפקדיהם, לגורמים הרלוונטיים ביחידתם ולמטה לקידום טבעונות בצה"ל.

פייסבוק: המטה לקידום טבעונות בצה"ל
אימייל: veganism.idf@gmail.com

הכתבות:
הבהלה לטופו: החיילים חיסלו את המלאי בצה"ל
מחסור בטופו בצה"ל: "החיילים ממש מתלהבים"

לקריאה נוספת:
המענה הטבעוני לחיילים מגיע לטלוויזיהטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS