טבעוניוז | חדשות, טבעונות, כתבות, מתכונים, שחרור בעלי חיים
טבעוניוז | חדשות, טבעונות, כתבות, מתכונים, שחרור בעלי חיים
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

VeganNation חכרה שטח של 15 אלף דונם באמזונס במטרה לשמר אותו

צוות טבעוניוז 15.9.2019

VeganNation חכרה שטח של 15 אלף דונם באמזונס במטרה לשמר אותו
אילוסטרציה. מקור: Pixabay

החברה הטבעונית הישראלית VeganNation חכרה שטח של 15 אלף דונם ביערות האמזונס במטרה לשמר אותו.

החברה מוכרת בעולם בזכות הנפקת המטבע הטבעוני VeganCoin וגיוס הון של 10 מיליון דולר, והיא מכנה את עצמה "אומה עולמית, טבעונית ומבוזרת, המופעלת על ידי טכנולוגיית בלוקצ'יין". החכירה נעשתה לעשר שנים.

VeganNation תפתח את השטח שחכרה לפעילים ולארגוני שימור, ומבטיחה כי בעלי החיים שבו לא ייפגעו במכוון וכי השטח לא ינוצל, אפילו לא על ידי ממשלת ברזיל. החברה יצרה שיתופי פעולה עם ארבע קבוצות כדורגל הממוקמות בעיר סמוכה ליערות - כחלק מהמטרה להעלות את המודעות.

הצעד נעשה על רקע השריפות באזור ש-99% מהן נגרמו על ידי הצתות - רובן ביוזמת תעשיית הבשר. יערות הגשם באמזונס הם ביתם של כמיליון בני אדם ומיליוני מינים של בעלי חיים וצמחים. זאת בנוסף לתרומתם הרבה של היערות לספיגת פחמן דו חמצני מהאטמוספרה, לשחרור חמצן ולהאטת ההתחממות הגלובלית.

אייזק תומס, מנכ"ל החברה וממייסדיה, פרסם הצהרה ובה אמר: "הרס האמזונס משפיע על כולנו. שינויי האקלים הם תוצאה ישירה של פעילות האדם ומתפקידנו להילחם בהם. VeganNation מודעת לעובדה כי קידום טבעונות הוא צעד חשוב במלחמה במשבר האקלים. העלאת המודעות לנושא דרך פרויקטים סביבתיים מקומיים היא המפתח."

השטח הכולל של יער האמזונס הוא כ-1.92 מיליארד דונם.

לכתבה המלאה:
VeganNation Buys 15,000 Acres of the Amazon Rainforest Just to Protect It

במקביל, השחקן והבדרן האמריקאי ויל סמית' נרתם אף הוא לשימור האמזונס. הוא חבר לחברת הנעלה בשם Allbirds וביחד הם משווקים שני דגמי נעלי התעמלות במהדורה מוגבלת - כאשר כל הרווחים ייתרמו לקרן לשימור האמזונס של לאונרדו דיקפריו.

לכתבה המלאה:
Leonardo DiCaprio and Will Smith Just Teamed Up to Save the Amazon

בירוא יערות הגשם באמזונס נמשך מזה שנים, כאשר כ-70% משטחי היערות שנהרסים הם למטרת תעשיית בעלי החיים, ובכלל זה לשטחי מרעה ולגידול מספוא. בין היתר נמצאות שם חברות הבשר הגדולות בעולם, שמייצאות בשר ומספוא לעולם כולו, בין היתר לישראל. בעקבות השריפות הגדולות שמשתוללות ביערות בשבועות האחרונים, הנושא עלה לכותרות ולשיח הציבורי ברחבי תבל.

לקריאה נוספת:
תעשיית הבשר היא הגורם העיקרי לשיאים חדשים של כריתת יערות
עליה בקצב בירוא היערות: מגרש כדורגל וחצי כל דקה
עיתוני העולם מודים: רוב השריפות באמזונס מתעשיית הבשר, איומי סנקציות על ברזיל
עצומה נגד שופרסל: עודדו צריכת מוצרים מן הצומח במקום מוצרים מן החיטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS