טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

הישראלים מצפצפים על משבר האקלים וממיטים אסון על ילדינו

‏‏צוות טבעוניוז 23.4.2019

הישראלים מצפצפים על משבר האקלים וממיטים אסון על ילדינו
אילוסטרציה. מקור: Pixabay

מהם האיומים הגדולים ביותר על מדינת ישראל ועל אופייה? חמאס? איראן? השמאל? המגזין טיים אאוט מסכם נתונים שכבר פורסמו בעבר המעידים כי משבר האקלים יגרום לאסון גדול בארצנו כבר בעשורים הקרובים. הבעיה: הישראלים הכי פחות מודאגים בעולם ממשבר האקלים.

בכתבה חדשה במגזין מאת נדב נוימן נכתב, כי על פי סקר בינלאומי חדש של מכון המחקר PEW, הישראלים הכי פחות מודאגים ממשבר האקלים. אולי בגלל זה אנחנו אוכלים בכלים חד פעמיים, בולסים תרנגולות ולא חולמים לוותר על הרכב הפרטי. את המחיר ישלמו הילדים שלנו. אנחנו אוהבים לצחוק על נתניהו, אבל הישראלים טומנים את ראשם באדמה ממש כמו ראש הממשלה.

ישראל, למעשה, נמצאת בתחתית הרשימה מבין המדינות שנסקרו. רק 38% מהישראלים רואים בשינויי האקלים איום משמעותי על ישראל, ו-58% רואים בהם איום מינורי או בלתי קיים. בממוצע - לעומת 68% מהנסקרים במדינות אחרות, שרואים בשינויי האקלים איום משמעותי. יש לציין, כי במזרח התיכון הטמפרטורות עולות בקצב מהיר פי שניים מהממוצע העולמי.

על פי המשרד להגנת הסביבה, ההשלכות של משבר האקלים יפגעו בכל תחומי החיים בישראל ויגרמו בין היתר להפחתה במשקעים, תמותה בעקבות גלי חום, עלייה בהעברת מחלות, פגיעה בתשתיות, הכחדת בעלי חיים, התגברות שריפות ואיומים אסטרטגיים.

משבר האקלים הינו קונצנזוס מדעי, אך כוחות כלכליים גדולים וחזקים נלחמים במודעות הגוברת לאסון הסביבתי שהבאנו על עצמנו.

הכתבה ב-'טיים אאוט' מציינת, כי האו"ם כבר הכריז על תעשיית המוצרים מן החי כמזהם הגדול ביותר וכי מחקרים מהשנים האחרונות מראים שטבעונות היא הדרך היעילה ביותר עבור האדם הבודד להילחם בשינויי האקלים. למרות זאת, הישראלים בולסים תרנגולות כאילו אין מחר וממצבים את ישראל במקום הראשון בעולם בצריכת עוף לנפש ובמקום הרביעי בצריכת בשר לנפש בכלל.

כשאנחנו ממשיכים להתעלם משינויי האקלים ומההשלכות של המעשים שלנו אנחנו גוזרים על הילדים שלנו חיים שלא היינו מאחלים לעצמנו. אין זמן אחר לפעול, חייבים לפעול עכשיו.

לקריאה נוספת:
בני האדם משמידים את כדור הארץ, נותר דור אחד בלבד על מנת להציל אותו
תעשיות בעלי החיים עוקפות את תעשיית הנפט כמזהמים הגדולים בעולם
תעשיית הבשר היא הגורם העיקרי לשיאים חדשים של כריתת יערות
אוקספורד: טבעונות היא הדרך היחידה להציל את כדור הארץ
15,000 מדענים קוראים לאזרחי העולם לעבור לטבעונות
תאבון להרס: צריכת מוצרים מן החי אחראית ל-60% מהכחדת חיות הבר בעולם
אוכלי בשר מייצרים פי שתיים פחמן דו חמצני מטבעוניםטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS