טבעוניוז | חדשות, טבעונות, כתבות, מתכונים, שחרור בעלי חיים
טבעוניוז | חדשות, טבעונות, כתבות, מתכונים, שחרור בעלי חיים
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

בכירים בתעשיית החלב: אפס סובלנות כלפי התנועה הטבעונית

צוות טבעוניוז 20.1.2019

בכירים בתעשיית החלב: אפס סובלנות כלפי התנועה הטבעונית
חליבת פרות. צילום: צוות טבעוניוז

בכנס תעשייני החלב Semex בעיר גלזגו בסקוטלנד הביעו בכירים בתעשיית החלב את חששם מהתנועה הטבעונית. שוב.

מנכ"ל תאגיד מוצרי חלב גדול אמר, כי ידוענים עשו 'נורמליזציה' לטבעונות והפכו אותה למרגשת. על פי הדיווחים הוא אמר: "הדבר המסוכן שהם עשו היה להטיל ספק בתעשייה. באופן מתמשך הם מציבים סימן שאלה לגבי תעשיות החלב והבשר במוחותיהם של הצרכנים, והם לא מתכוונים להפסיק כי הם חושבים שהם עלו על משהו". הוא הזהיר את כולם מפני גל חדש של תחקירים, בעיקר סביב השימוש באנטיביוטיקה ותרופות.

בכירה בתאגיד אחר הרחיקה לכת וקראה להפגין 'אפס סובלנות' לתנועה למען בעלי החיים, והאשימה את הפעילים בהטרדה ובחתירה נגד התעשייה. היא הודתה בכך שעליהם למצוא דרכים חדשות למכור ולמתג את עצמם. היא אמרה: "עלינו להחזיר את גאוותה וכוחה של התעשייה".

נציגה של רפת חלב גדולה בארצות הברית סיפרה כי משפחתה הפכה את הרפת לאטרקציה תיירותית והקימה בסמוך בית מלון. היא הדגישה את החשיבות של השימוש ברשתות חברתיות, אך ציינה כי אסור לרפתנים לבצע מתקפות נגד. "עלינו לדבוק בעובדות... לבנות את אמון הצרכנים ולייזום. הסיפור חשוב לא פחות מהמוצר."

נתונים שמוסיפים דאגה לתעשיית החלב הם כי הגידול במכירות החלופות הטבעוניות גדול פי מספר מונים מהגידול במכירות מוצרי חלב וכי רוב צרכני החלופות הם צעירים - מה שאומר שצרכני מוצרי החלב רק ילכו ויפחתו.

המשתתפים חזרו הביתה מהכנס בתחושה שעליהם להתאחד נגד הביקורת נגד תעשיית החלב. היה להם ברור שהתעשייה בסכנה, ולא הייתה להם שום הצעה מעשית כיצד להפוך את המגמה.

לכתבה המלאה:
Warning that dairy sector faces threat from tide of opposition

כנס זה הוא המשך לכנס Semex שהתקיים לפני כשנה בו נאמר, כי תעשיית מוצרי החלב תיעלם תוך חמש עד עשר שנים. גם בכנס הבקר בירושלים נאמר, כי טבעונות זה כבר מיינסטרים.

לקריאה וצפייה נוספים:
חלב מגואל בדם
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
יצרנית המספוא הגדולה בעולם: ירידה חדה במכירות מוצרי חלב בעולם כולו
ארגון חקלאי בבריטניה מודה: חלופות לחלב שולטות בשיח הציבורי
וואלה: חושדים שחלב לא עושה לכם טוב? צודקים!
חלב מתורבת ייצא לשוק כבר בשנה הבאהטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS