טבעוניוז | חדשות, טבעונות, כתבות, מתכונים, שחרור בעלי חיים
טבעוניוז | חדשות, טבעונות, כתבות, מתכונים, שחרור בעלי חיים
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

זוגלובק נגד שטרן: חברת הנקניקים ממשיכה לטעון טענות חסרות בסיס

צוות טבעוניוז 3.12.2018

זוגלובק נגד שטרן: חברת הנקניקים ממשיכה לטעון טענות חסרות בסיס
אילוסטרציה. מקור: Pixabay

חברת הנקניקים זוגלובק הגישה את תגובתה לתשובתו של מייסד טבעוניוז, דוד שטרן, לבקשתה להטלת איסור פרסום על הפרשה המשפטית.

לכתבות הקודמות בפרשה:
זוגלובק הגישה תביעת דיבה נגד מייסד טבעוניוז
זוגלובק נגד שטרן: קדם משפט ראשון
זוגלובק נגד שטרן: חברת הנקניקים הגישה בקשה למניעת פרסום
זוגלובק נגד שטרן: תגובתו של הנתבע לבקשת התובע למניעת פרסום

בתגובה, כתב בא כוחה של החברה ראובן בילט טענות כלפי שטרן, שכמו קודמיהן - הן חסרות בסיס וחסרות שחר. התגובה מעוררת פליאה, האם נוהג עורך הדין בילט לוודא את אמיתותם של הדברים שהוא כותב אודות הנתבע ומגיש לבית המשפט הנכבד? האם הוא נוהג ללמוד מיהי הלקוחה שלו ומהו עיסוקה?

באחד מסעיפי התגובה נכתב: "ביום 6.11.18 פורסם באתר האינטרנט של גוף המתקרא 'העין השביעית' פרסום משמיץ ומגמתי תחת הכותרת הוולגרית על נקניקים ואנשים, בחסות המשיב... בפרסום המשמיץ, שוב חזר המשיב (שטרן), בין השאר, על לשון הרע שפרסם, נשוא כתב התביעה. המשיב העביר את כתב התביעה, כתב ההגנה, בקשת המבקשת למניעת פרסום, ופרוטוקול דיון קדם המשפט הראשון בתיק לחבר בגוף הנקרא 'העין השביעית' עימו הוא משתף פעולה."

העין השביעית היא שמו של עיתון שבתחילת דרכו היה מודפס וכיום הוא אתר אינטרנט. על פי האתר, "זוהי הזירה היחידה בישראל המוקדשת לביקורת על התקשורת". הכותבים באתר הם עיתונאים מקצועיים ועצמאיים. כותב הכתבה המדוברת, אורן פרסיקו, כתב באתר: "מדובר בטענה שקרית, וכי הכתבות באתר זה לא פורסמו על ידי שטרן אלא באופן עצמאי, וכתבי הטענות בתביעה לא הגיעו לאתר 'העין השביעית' משטרן או מי מטעמו."

בסעיף אחר של הבקשה כתב בילט כי המשיב מתייחס למבקשת, מחלוצות חברות המזון בישראל, באופן "וולגרי ומבזה", כשהוא מכנה אותה "חברת נקניקים".

ובכן, האם ישנו בכלל טעם לדון בטענה מעוררת פליאה זו? הרי שמה המלא של החברה - על פי המסמכים שהיא עצמה מגישה - הוא "נקניק נהריה כשר, זוגלובק בע"מ". חברה זו, שהיא אכן מחלוצות חברות המזון בישראל, ידועה מזה עשרות שנים לציבור צרכניה הנאמנים כיצרנית נקניקים. "חברת נקניקים" היא מהותה של זוגלובק - מבחינה עובדתית. נעשה הרושם, לכאורה, כי זוגלובק מודה בכך שמוצריה הם סמל הוולגריות והביזיון.

עוד נכתב בתגובתה של חברת זוגלובק: "תביעת המבקשת נגד המשיב בעילה של לשון הרע אינה במת הופעות של המשיב להפצת הדעות הקיצוניות שלו בנושא 'עוולות ופשעים שיוצרות תעשיות המזון מן החי'. טענות המשיב בתגובה לבקשה למניעת פרסום, ובין השאר על 'הפיכת גוויות חיות למאכל אדם' או על 'הפיכתו של בעל חיים מפואר ושוחר חיים לנקניק', אין להם כל רלוונטיות למניעת הפרסום."

יש כאן מקרה קלאסי של חוסר אבחנה בין דעות לעובדות, ומקרה קלאסי של התכחשות לעובדות. כל המידע שנכתב באתר 'טבעוניוז' וברשתות החברתיות בשם שטרן צוטט מכלי תקשורת גדולים ורציניים, או לחילופין מתבסס על תחקירים מצולמים הזמינים לצפיה לקהל הרחב. הפצת מידע זה חשובה מאין כמותה על מנת לעזור לצרכנים לעשות בחירות צרכניות מושכלות.

אודות התגובה לתשובה באתר 'העין השביעית' (וגם כתבה זו איננה מיוזמתי או בשיתוף פעולה איתי):
זוגלובק: לקרוא לנו חברת נקניקים זו התייחסות וולגרית ומבזה

אודות הפרשה באתר החדשות והפורומים 'רוטר' (גם כתבה זו איננה מיוזמתי ואין לי שום קשר לאתר):
זוגלובק: לקרוא לנו חברת נקניקים זו התייחסות וולגרית ומבזה

---

23048-12-17טבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם גוגל+ פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS