טבעוניוז | חדשות, טבעונות, כתבות, מתכונים, שחרור בעלי חיים
טבעוניוז | חדשות, טבעונות, כתבות, מתכונים, שחרור בעלי חיים
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

זוגלובק נגד שטרן: חברת הנקניקים הגישה בקשה למניעת פרסום

צוות טבעוניוז‏ 7.11.2018

זוגלובק נגד שטרן: חברת הנקניקים הגישה בקשה למניעת פרסום
אילוסטרציה. מקור: Pixabay

לאחר הדיון שהתקיים בשבוע שעבר בתביעה של זוגלובק נגד מייסד טבעוניוז דוד שטרן, הגישה חברת הנקניקים לבית המשפט בקשה למניעת פרסום.

השתלשלות האירועים המלאה בפרשת התביעה:
זוגלובק הגישה תביעת דיבה נגד מייסד טבעוניוז
זוגלובק נגד שטרן: קדם משפט ראשון

בבקשה נכתב: "בהתאם להחלטת בית המשפט הנכבד מיום 1.11.18, מתכבדת המבקשת (זוגלובק) להגיש בקשתה למניעת פרסום. בית המשפט הנכבד מתבקש לקבל את הבקשה ולחייב את המשיב (דוד שטרן) בהוצאות המבקשת, לרבות שכר הטרחה של עורך הדין."

המסמך שהגישה חברת זוגלובק לבית המשפט בעזרת בא כוחה, עורך הדין ראובן בילט, מפרט את ההסבר לבקשה: "גם לאחר הגשת התביעה בגין לשון הרע, ממשיך המשיב להשמיץ את המבקשת באתר האינטרנט אותו הוא מפעיל, טבעוניוז, ובדף הפייסבוק שלו - בחסות ההליכים המשפטיים בתביעה."

לאחר מספר ציטוטים של דברים שנכתבו באתר, נכתב: "עוד במסגרת הפרסום הנ"ל, שוב פרסם המשיב את לשון הרע על התובעת, כפרסום חוזר של הפרסום המקורי נשוא כתב התביעה... וכן זימן המשיב הפגנה מחוץ לבית המשפט... כעולה מהפרסום ומפרסומים נוספים שפרסם המשיב לאחר שנתבע, התביעה וסכומה, לא הרתיעו אותו כלל. המשיב רוצה להחמיר ולהעמיק את לשון הרע ששימשה עילה לתביעה נגדו."

"המשיב משתמש בתביעה שהגישה המבקשת, לרבות כתבי טענות ודיונים, כדי לנגח את המבקשת באתר האינטרנט בבעלותו - טבעוניוז - אותו הוא מפעיל, ולמנף את האתר. כמוכח מפרסומי המשיב אודות ההליכים המשפטיים, הוא מבקש להפכם לאירועים תקשורתיים לכל דבר ועניין."

"במסגרת דיון קדם משפט הראשון חזר בא כוח המשיב על דברי המשיב שפורסמו על רצח חיות, הרג שיטתי של בעלי חיים וכיו', עד שנבלם על ידי כבוד בית המשפט. היעד של המשיב ובא כוחו לא היה בית המשפט הנכבד, אלא התקשורת. דברי בא כוח המשיב בדיון הם בבחינת לשון הרע תוך כדי דיון שיפוטי, תוך ניצול החסינות לצורך פרסומים פוגעים - חסינות שלא היה זוכה לה אילו פרסם את הדברים שלא כדיווח מהליך משפטי."

הבקשה מתייחסת גם לפרסום בטבעוניוז בעקבות קדם המשפט הראשון. על פיה, המשיב "יצר רושם מוטעה לגבי הדיון, כאילו התעלם בית המשפט הנכבד מבקשת בא כוח המבקשת לקבוע את התיק להוכחות ודחה את בקשתה להטיל חיסיון על הדיון כדי לפגוע בכבודה של המבקשת וכבודו של עורך הדין המייצג אותה."

בבקשה נטען, כי "הפרסום איננו מהווה דיווח נכון של ההתרחשות באולם בית המשפט הנכבד, ובין השאר לא הובאה עמדת בית המשפט הנחרצת ביחס לדברי בא כוח המשיב ועל כך שהתקפות בא כוח המשיב נבלמו על ידי בית המשפט הנכבד, ובית המשפט הנכבד הבהיר לו, כי לא יתיר התנהגות מסוג ההתנהגות שננקט."

עוד נטען על ידי חברת זוגלובק ובא כוחה, כי "המשיב ובא כוחו רוצים להפוך את ההליכים המשפטיים ואת הבמה השיפוטית בעת קיום הדיון לקרקס תקשורתי. הפרסום (…) נעשה שלא בתום לב (...) המשיב מנצל את הבמה (...) וכהיתר לפרסום לשון הרע חד צדדית על המבקשת."

---

במקביל, התפרסמה אתמול כתבה באתר העין השביעית אודות התביעה והדיון שהתנהל בעקבותיה, מאת אורן פרסיקו. בכתבה נכתב: "חברת הנקניקים זוגלובק תובעת יותר מחצי מיליון שקל מעיתונאי עצמאי ופעיל זכויות בעלי חיים שכתב על הקשר של החברה לזיהום סביבתי. כשדיווח על התביעה - דרשה החברה לאסור על פרסום ההליך. בין היתר טוענת החברה כי הקביעה שלפיה היא מתפרנסת מ-'הרג מכוון, שיטתי והמוני של בעלי חיים' היא בגדר השמצה."

פרסיקו מכנה את בקשתה של זוגלובק לאיסור פרסום דיווחים מהתביעה 'בקשה חריגה'. הוא הוסיף: "אף שבכתב ההגנה לא נטען כי תביעת העתק, בסך של יותר מחצי מיליון שקל, היא תביעת השתקה, הניסיון של זוגלובק למנוע מלדווח על ההליך הפומבי שהיא עצמה יזמה בהחלט מתיישב עם רצון להשתיק ביקורת."

בכתבה באתר 'העין השביעית' שולבו קישור לכתבה המקורית באתר 'וואלה' אודות הזיהום בנחל בצת והטמעה של כתבה מצולמת מערוץ הטלוויזיה 'כאן 11' אודות פרשת זיהום הנחל. שתי הכתבות מקשרות בין חברת זוגלובק לבין זיהום הנחל.

לכתבה המלאה:
חברת הנקניקים זוגלובק תובעת חצי מיליון שקל מעיתונאי עצמאי ומנסה לאסור על פרסום ההליך

---

23048-12-17טבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם גוגל+ פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS