טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

השר אורי אריאל נענה לפניית הפעילים למנוע את פריקת העגלים בישראל

ישראל נגד משלוחים חיים 7.8.2017

השר אורי אריאל נענה לפניית הפעילים למנוע את פריקת העגלים בישראל

ארגון ישראל נגד משלוחים חיים פנה לשר החקלאות ודרש לעצור אוניית עגלים מפורטוגל שנגועה במגיפה; השר: "אם התלונות נכונות נפעל בכל דרך משפטית אפשרית למנוע את פגיעה בבעלי חיים ובבריאות הציבור"

שר החקלאות אורי אריאל נענה לדרישת ארגון ישראל נגד משלוחים חיים והנחה את מנהל השירותים הווטרינרים בפועל ד"ר שלמה גראזי למנוע את פריקתה של האונייה Brahman מפורטוגל, שלפי דיווחים שהתקבלו בארגון והועברו אתמול לשר פרצה בה מגיפה, במידה והדיווחים נכונים. האוניה אמורה לעגון בישראל כבר מחר.

השר כתב לגראזי: "אבקשך לבדוק את התלונות בדבר צער בעלי חיים ופגיעה בבריאות הציבור. אם יתברר כי התלונות נכונות, אני מנחה אותך לפעול בכל דרך משפטית אפשרית למנוע את המשך הפגיעה בבעלי החיים ובבריאות הציבור ולמנוע ככל שיימצא לנכון את פריקת העגלים לישראל".

ארגון ישראל נגד משלוחים חיים שלח שלשום (מוצ"ש) מכתב לשר החקלאות אורי אריאל, בדרישה לעצור אניה הנמצאת בדרכה מפורטוגל לישראל בשל חשש לקיומה של מגיפה קטלנית בקרב העגלים והטלאים שעל האוניה. בארגון טוענים כי האוניה הפליגה בלא וטרינר על סיפונה.

"ביום רביעי שעבר יצאה האוניה Brahman מפורטוגל עם אלפי עגלים וטלאים", נכתב במכתב ששלחו ענת רפואה וירון לפידות מארגון ישראל נגד משלוחים חיים לשר אריאל, "האוניה צפויה להגיע לישראל ביום שלישי ונמצאת כעת במלטה".

"לפי מידע שהגיע אלינו היום, צוות האוניה הוציא קריאת מצוקה עם בקשה לווטרינרים מומחים במשלוחים חיים מאחר ועל האונייה יש מגיפה ועגלים וטלאים מתו ואין וטרינר באוניה".

הארגון דורש משר החקלאות לאסור את כניסתה של האוניה לישראל. עוד דורש הארגון מהשר אריאל להוציא לאלתר הנחיה שתחייב הימצאות של וטרינר בכל משלוח של בעלי חיים מאירופה, בדומה לווטרינרים הנמצאים על כל אניה המגיעות מאוסטרליה. בנוסף, חזר הארגון במכתבו לשר על דרישתו המרכזית – להביא להפסקת המשלוחים החיים כליל בהקדם האפשרי.

הפרשה פורסמה לראשונה כבר במוצאי שבת עם השתלשלות האירועים בדף הפייסבוק של ארגון ישראל נגד משלוחים חיים, ועוקבים רבים שלחו גם הם הודעות ומכתבים לשר החקלאות. מכתב נשלח גם מחברת הכנסת שרן השכל, ובו דרשה הסברים.

המכתב במלואו:
תלונות על אוניית עגלים מפורטוגלטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS