טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

החוואים נקראים להפחית את השימוש באנטיביוטיקה

דודי שטרן 9.12.2015

החוואים נקראים להפחית את השימוש באנטיביוטיקה

אתר האינטרנט של ה- BBC מדווח, שעל פי דו"ח שהתפרסם, על חוואים להפחית משמעותית את השימוש באנטיביוטיקה למען בריאות האדם.

ישנם זיהומים שכמעט בלתי אפשרי לטפל בהם, בגלל השימוש הנרחב באנטיביוטיקה. יותר מחצי מכמות האנטיביוטיקה בעולם ניתנת לבעלי חיים, בדרך כלל כדי לזרז את גדילתם. האיום משמעותי במיוחד בסין.

מדענים הזהירו שהעולם נמצא על סף עידן פוסט-אנטיביוטיקה אחרי שגילו חיידק עמיד בפני אנטיביוטיק קוליסטין (antibiotic colistin) - תרופה שמשתמשים בה רק כשכל האפשרויות האחרות נכשלות. החיידק התגלה בקרב חיות משק, ורק אחר כך בקרב מטופלים בבתי חולים.

בחלק מהמקרים, השימוש באנטיביוטיקה בחקלאות נועד לטיפול בזיהומים, אבל ברוב המקרים הוא נועד למניעת זיהומים בקרב חיות בריאות או כזרז גדילה. השימוש באנטיביוטיקה כזרז גדילה נאסר באיחוד האירופי בשנת 2006. השימוש באנטיביוטיקה גדול יותר בחוות גדולות וצפופות יותר.

החוואים נקראים להפחית את השימוש באנטיביוטיקה

בהתבסס על נתונים עדכניים, הצריכה העולמית של אנטיביוטיקה צפוייה לגדול ב-67% עד 2030.

בארצות הברית לבדה, בכל שנה, 3,400 טון אנטיביוטיקה נצרכים על ידי בני אדם, ו- 8,900 על ידי בעלי חיים.

הכלכלן שערך את הדו"ח טוען ש-10 מיליון בני אדם צפויים למות כל שנה מזיהומים עמידים בפני תרופות עד 2050.

יעד סביר לשימוש חקלאי באנטיביוטיקה הוא 50 מ"ג על כל קילוגרם בעלי חיים, רמה שהושגה כבר באחת היצואניות הכי גדולות של בשר חזיר, דנמרק. בבריטניה הכמות קצת יותר גדולה, בארצות הברית היחס הוא 200 מ"ג לק"ג ובקפריסין משתמשים ביותר מ-400.

למרות שלחוואים יש נטייה לחשוב שהורדת כמויות האנטיביוטיקה תוביל לעלייה במחירים ולירידה במכירות, הדוגמא הדנית מוכיחה, שבטווח הארוך המחירים לא השתנו ודנמרק שומרת על חלקה בשוק. השימוש הכי נרחב באנטיביוטיקה הוא במקומות עם תנאי הגיינה ירודים, בהם זיהומים מתפרצים במהירות, כך ששמירה על תנאי מחייה הגיינים של בעלי החיים תפחית את הצורך באנטיביוטיקה.

קיימת קריאה להשקעה ולמחקר בחיסונים ובבדיקות לאבחון זיהומים ספציפיים.

כמו כן הדו"ח טוען שמדינות צריכות להסכים ביניהן על רשימה של סוגי אנטיביוטיקה אסורים לשימוש על בעלי חיים, בגלל החשיבות שלהם לבריאות האדם.

לכתבה המקורית: Farmers urged to cut antibiotic useטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS