טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

ההנחה כי החיסון יכול להחזיר אותנו לשגרה - שגויה ומסוכנת

צוות טבעוניוז 14.3.2021

ההנחה כי החיסון יכול להחזיר אותנו לשגרה - שגויה ומסוכנת
אילוסטרציה. מקור: Pixabay

אנשים מספרים לנו שסוף סוף ניתן לחזור לשגרה לאחר קבלת החיסון נגד קוביד-19. הנחה זו שגויה מיסודה, והפצתה מסוכנת לשלום הציבור.

לא אתייחס כאן לנושא אמיתות המידע המתפרסם אודות מגפת קוביד-19 ואמינות החיסונים שפותחו וכעת ניתנים לציבור בישראל - אלא לרמת העיקרון. העובדה שהישראלים הם בין הראשונים שמתנסים בחיסון שפותח ואושר בהליך מזורז, ותופעות הלוואי אינן ברורות עדיין, היא מפחידה בפני עצמה - אך אני מעוניין להתמקד כעת בנושא אחר.

מקורו של וירוס קוביד-19 - על פי הפרסומים הממוסדים - הוא בבעלי חיים שנמכרו למאכל אדם. כמה ממוקדי ההתפרצות וההתפשטות העיקריים של הווירוס היו שווקי בעלי חיים למאכל, בתי מטבחיים, משלוחים חיים וחוות חורפנים של תעשיית הפרווה.

קוביד-19 והמחלה שהוא גורם לה אינם הפתוגן והמחלה הזיהומית היחידים שמקורם מתעשיית בעלי החיים, פוגעים בבני אדם ועלולים להתפתח למגפות. בנוסף אליהם ניתן למנות שחפת, סלמונלה, אי-קולי, שפעת העופות, דבר חזירים אפריקאי וצרות קטלניות רבות. מחלות אלו הינן קשות וקטלניות לא פחות מקוביד-19, אך הן אינן זוכות להד תקשורתי כמוהו.

ישנם רופאים שמזהירים כי המגפה העולמית הקטלנית הבאה תבוא גם היא מתעשיית בעלי החיים - והיא תבוא.

העתיד אכן איננו מזהיר - בלשון המעטה - בנושא הזה. הצפיפות ותנאי התברואה הירודים במשקי בעלי חיים הם כר פורה להתפתחות פתוגנים ומחלות. השימוש הנרחב באנטיביוטיקה בתעשיית בעלי החיים מאיץ את ההתפתחות של חיידקים חדשים עמידים בפני אנטיביוטיקה - והם עלולים להיות קטלניים ביותר וללא פיתרון רפואי בכלל. בירוא יערות גשם והשתלטות על שטחים טבעיים באופן כללי, שנגרמים ברובם על ידי תעשיית בעלי החיים, גורמים לנדידת חיות בר ואיתן פתוגנים שהיו בעבר מוגבלים לאזור גאוגרפי אחד.

החיסון נגד קוביד-19 - אפילו אם נאמין לצורך העניין שהוא באמת פתרון למשהו - איננו מבטיח לנו חזרה בטוחה לשגרה, כי הוא נועד מלכתחילה, על פי ההצהרות הרשמיות, נגד צרה אחת מתוך רבות - קיימות ועתידיות. אם החשש מקוביד-19 הוא סיבה מספיק טובה לסגירת עסקים והגבלת חופש התנועה, כך גם שחפת, סלמונלה, אי-קולי, שפעת העופות ומחלות נוספות.

על מנת להתמודד עם התחלואה ולחזור לשגרה הבריאה, הבטוחה והחופשית שאנו מעוניינים בה, עלינו ליישם פתרון מערכתי מונע, שהמרכיב העיקרי בו יהיה לחסל את תעשיית בעלי החיים.טבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS