טבעוניוז | כל החדשות בעולם הטבעונות
טבעוניוזהרצאותחדשותתמונות השבועטוריםאוכל ומתכוניםסרטוניםיהדותארועים קרובים

11 דברים שלא ידעתם על חזירים

דודי שטרן 28.12.2015

11 דברים שלא ידעתם על חזירים מחקר חדש מגלה שלחזירים יש אישיות מורכבת, ושהם דומים לכלבים ולשימפנזים במספר דרכים.

רבים מאיתנו יודעים שלחזירים יש IQ גבוה, אבל מחקר חדש שפורסם במגזין International Journal of Comparative Psychology טוען שיש להם יותר במשותף לבעלי חיים שמלווים אותנו. על פי הממצאים, אנחנו יודעים עכשיו שחזירים יכולים להביא חפצים, להבין כיוונים של בני אדם ולזהות את חבריהם. אבל יש עוד שמונה דברים שכנראה עוד לא ידעתם על החיה המיוחדת הזאת:
 1. חוש שישי
  חזירים מבינים מתי ארוע חיובי או שלילי הולך לקרות. זה מגביר אצלם את קצב הלב.

 2. זיהוי חברים
  כמו שכלבים יכולים לזהות כלבים אחרים לפי הנביחות שלהם, חזירים מזהים אחד את השני לפי ריח. חזירות יכולות לזהות את הגורים שלהן לפי הקולות שלהם.

 3. אפים רגישים
  אף של חזיר מכיל את הכמות הכי גדולה של קולטני ריח. חזירים משתמשים באפם לא רק בשביל לחפש מזון, אלא גם לצרכים חברתיים כמו זיהוי חזירים אחרים, מצב מיני ורגשי שלהם והתמודדות עם מפגשים תוקפניים.

 4. זיכרון טוב
  אם מראים לחזיר חפץ במשך יומיים, הוא יזכור אותו במשך חמישה ימים. עצמים חשובים כמו אוכל - חזיר ישתמש בכל החושים שלו בשביל לזכור את מיקומם, צבעם, ריחם וגדלם.

 5. אישיות ייחודית
  בין חזירים יש הבדלים והעדפות אישיות שהם קבועים לאורך זמן. התכונות הייחודיות האלה כוללות רמות של תוקפנות, חברתיות וסקרנות.

 6. משחקים
  חזירים מבינים לא רק פקודות כמו "שב" ו"קפוץ". הם מבינים גם את מה זה משחק. הם יכולים לבצע פעולות שקשורות לעצמים כמו לרוץ אחרי כדוים ולהביא אותם.

 7. שמיעה טובה
  טווח השמיעה של חזירים הוא בין 42 ל-40,500 הרץ, מה שהופך אותם ל"רגישים" בתחום האולטרה-סאונד. טווח השמיעה של בני אדם, לשם השוואה, נע בן 20 ל-20,000 הרץ.

 8. הבנת בני אדם
  חזירים מבינים רגשות שקשורות למצב הראש של בני אדם, ואיך המצב מתקשר לתשומת לב. חזירים מבינים גם את המשמעות של הצבעה.

 9. לכייף
  הרצון לשחק קשור ליצירתיות, שעוזרת לעצב את היסודות ליכולות חברתיות ומבוססות עצמים. חזירים משחקים באופן דומה לכלבים וליונקים אחרים בכך שהם מסוגלים ליזום משחקים עם עצמים (כמו לדחוף כדורים ולהחזיק מקלות) ומשחקים חברתיים (כמו לרדוף אחרי חזירים אחרים).

 10. מודעות עצמית
  חזירים מסתכלים על עצמם בראי ומזהים את עצמם, פיזית ונפשית. מבחן זיהוי עצמי בראי אחד גילה, ששבעה מתוך שמונה חזירים מסוגלים למצוא אוכל מוחבא על פי תפיסה מרחבית, והשמיני מחפש מאחורי הראי.

 11. לשחק במשחקי וידאו
  מחקר משנת 1999 גילה, שלחזירים יש מספיק מודעות עצמית כדי לזהות את הקשר בין שימוש בג'ויסטיק לבין תנועות על מסך.
לכתבה המקורית: 11 Things You Didn’t Know About Pigsטבעונות   |   מפת האתר   |   חיפוש באתר   |   אודות האתר   |   תנאי שימוש באתר   |   כתבו לנו
קירות שקופים   |   הון שלטון מזון   |   איך לעבור לטבעונות   |   טבעונים עושים עסקים
המדע קבע: טבעונות היא התזונה הבריאה ביותר
עקבו אחרינו: פייסבוק טוויטר יוטיוב אינסטגרם פינטרסט הרשמה לניוזלטר ערוצי RSS